gog.com - Good Old Games

Νομίζω οτι η προσφορά είναι καλή για αυτό το Weekend :D

uwc_05.jpg


uwc_08.jpg


uwc_05.jpg
 
Aπλά εκπληκτικό offer !!

Πιό ταιριαστό θα ήταν αν το έλεγαν "Origin's megahits", παρά "ΕΑ's most famous classic series". :D

Οπως και να' χει, όλα είναι ένα-κι-ένα για τρελλό λιώσιμο !!
 
Decisions, decisions...

Δεν υπάρχει budget για να τα ψωνίσω όλα όπως θα έπρεπε, αλλά νομίζω 6 δολλάρια μπορώ να τα δώσω (δηλαδή 2 παιχνίδια...)

Έχω μόνο το Wing Commander 3 από όλα αυτά.

Σκεφτόμουν σαν πιό πιθανά το Wing Commander 4 και το Ultima VII που θεωρούνται από πολλούς τα καλύτερα των σειρών, αλλά σκεφτόμουν αρκετά και το Ultima Underworld ή το Privateer. Καμμιά βοήθεια να διαλέξω; :)
 
Wing Commander 4 και Ultima Underworld θα ήταν οι δικές μου επιλογές (αν υπήρχε έστω και ένα ευρώ στην κάρτα!). Ένα παιχνίδι από κάθε "κατηγορία". Το μεν Wing Commander 4 γιατι από Space combat sim δεν έχω ασχοληθεί ποτέ οπότε διαλέγω το καλύτερο της σειράς και το Ultima Underworld γιατί είναι το μόνο που μου λείπει από τη σειρά Ultima μαζί με το online.

Δεν ξέρω αν βοήθησα Moddog :) .
 
Eγώ δεν θα πω τίποτα, διότι αντί να βοηθήσω τον Maddog, μάλλον θα κάνω το δίλημμα πιό μεγάλο... :D
 
Σκεφτόμουν σαν πιό πιθανά το Wing Commander 4 και το Ultima VII που θεωρούνται από πολλούς τα καλύτερα των σειρών, αλλά σκεφτόμουν αρκετά και το Ultima Underworld ή το Privateer. Καμμιά βοήθεια να διαλέξω;
Αν θες ιστορία + FMV Τότε Wing Commander IV. Αν θες ανοικτό κόσμο και elite gameplay τότε Privateer. (Για τα Ultima δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ... ακόμα :) ).
 
Επειδή ξέρω ότι δεν κοιμηθήκατε (...λέμε τώρα) περιμένοντας την απόφαση μου, τελικά ακολούθησα το αρχικό σχέδιο και πήρα Wing Commander IV και Ultima VII. Πάντως τα Privateer και Ultima Underworld μπαίνουν στο wishlist και ελπίζω να περισσεύει κανά πεντάευρo ακόμα στην επόμενη προσφορά τους. :)
 
Επειδή ξέρω ότι δεν κοιμηθήκατε (...λέμε τώρα) περιμένοντας την απόφαση μου, τελικά ακολούθησα το αρχικό σχέδιο και πήρα Wing Commander IV και Ultima VII. Πάντως τα Privateer και Ultima Underworld μπαίνουν στο wishlist και ελπίζω να περισσεύει κανά πεντάευρo ακόμα στην επόμενη προσφορά τους.
Πολύ καλές επιλογές.
 
To "Space Rangers 2 Reboot" μπορεί να το βρει κανείς και στα budget-bins των Media Markt με μόνον 5 Ευρώ.
 
To "Space Rangers 2 Reboot" μπορεί να το βρει κανείς και στα budget-bins των Media Markt με μόνον 5 Ευρώ.
Συμφωνώ. Αλλά έχει Starforce κλείδωμα, ενώ η έκδοση του GoG είναι ανοικτή. off topic mode on //(Το ξέρω γιατί και αυτή την έκδοση την έχω αγοράσει ;) . Πλάκα - πλάκα στα budget-bins των Media Markt μπορείς να βρεις διαμαντάκια. Είχα βρει το Star Wolves 3 πάλι στα 5 ευρώ. :) ) // off topic mode off
 
Φοβερη προσφορα λεωνα τα χτυπησω ολα εκτος απο το splinter cell.Thanks μαριανα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eχω να παιξω Third person στο pc απο εποχης Tomb Raider 2-3 ,φοβαμαι μην στραμπουληξω τα δαχτυλα μου πλεον!
 
Ajax87 είπε:
Μπα παιζεις παιχνιδια και στο PC Billy?? :D
Οχι φιλαρακι μου αν μπορουσα θα το πετουσα το πληκτρολογιο εχω αλεργια στα πληκτρολογια.Με gamepad θα τα παιξω.
 
Με πρόλαβες για τα νέα δωρεάν Ultima... :)

Μου αρέσει πάντως και η άλλη ιδέα τους: Battle of the Games.

Κάθε ημέρα μέχρι τις 5 Ιουλίου θα μπορείς να ψηφίσεις ένα μεταξύ δύο παιχνιδιών και το επόμενο 24ωρο ο νικητής θα πωλείται με 60% έκπτωση ενώ ο ηττημένος με 40% έκπτωση.

Η πρώτη "μάχη" για σήμερα είναι μεταξύ Myst-Masterpiece Edition και The 7th Guest. Αν μη τι άλλο, θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι προτιμά ο κόσμος. Και μπορεί να ψωνίσουμε και κανά καλούδι στην φτήνια. :)
 
Κατάλαβα.... Αυριο πάω για κατάθεση στην κάρτα :D

Kαι το The 7th Guest είναι πίσω σε ψήφους. Κρίμα
 
Πίσω
Μπλουζα