LEGO

Μου είχε κάνει εντύπωση η σειρά Paradisa και τα ήθελα όλα!Ήταν πιο οικονομική,πχ το ξενοδοχείο είχε 10.000 δρχ αλλά για εκείνη την εποχή ήταν πολλά χρήματα.Επίσης μου άρεσε το ιταλικό εστιατόριο!
 
and1 είπε:
Stavros :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Για να λες οχι εσυ...κατι ξερεις...

Εν τω μεταξυ βρηκα 2 ωραιες

φωτο* "σερφαροντας" που

απεικονιζουν ολους

τους LEGOχαρακτηρες του STAR WARS... :D

Προβολή συνημμένου 49933

Προβολή συνημμένου 49934

*Δεν μπορω να τις μεγενθυνω γιατι ηδη εχουν μεγαλη αναλυση!

lego-star-wars.jpg

complete_star_wars_lego_figure_collection.jpg
 
stayros είπε:
Δεν ξερω για εσας αλλα προσωπικαμετα την επισκεψη στο RIVER WEST

και την φωτογραφιση των πιο πανω

LEGO Display αρχιζω και ψηνομαι

ασχημα για να παρω μετα απο χρονια

μερικα κουτια...

Ειδικα αυτα με το STAR WARS!!!!!!!! :D

Υ.Γ. Μαριαννα με εβαλες σε ασχημο τριπακι...

με κολλησες...LEGOτιτιδα!!!! :p :D
Ναι, εμένα περίμενες! :D

Έτσι, να μάθεις! Κάθομαι και ψάχνω να βρω πού έχω ελεύθερο χώρο, να βάλω τα playmobil που μαζεύω κομμάτι-κομμάτι!....

Εσείς φταίτε για όλα! :biglaugh:

stayros είπε:
Προβολή συνημμένου 49934

*Δεν μπορω να τις μεγενθυνω γιατι ηδη εχουν μεγαλη αναλυση!
Νομίζω ότι θα ήθελα τα αντικείμενα της 2ης φωτό ως έχει, τυλιγμένα για δώρο! :D

Πάντως, τα έχουν εξελίξει πολύ... Σε σχέση με τα υλικά που είχαμε στη διάθεσή μας όταν είμασταν παιδιά, πλέον έχουν Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΑ πράγματα:

lego.jpg

Γενικά, πάντως περνάω πολλές ώρες εδώ, ενώ η σειρά Star Wars είναι από τις αγαπημένες μου! :)

Σήμερα πάλι χάζευα αυτό:



USSpring2012.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Ναι, εμένα περίμενες! :D
Έτσι, να μάθεις! Κάθομαι και ψάχνω να βρω πού έχω ελεύθερο χώρο, να βάλω τα playmobil που μαζεύω κομμάτι-κομμάτι!....

Εσείς φταίτε για όλα! :biglaugh:

Νομίζω ότι θα ήθελα τα αντικείμενα της 2ης φωτό ως έχει, τυλιγμένα για δώρο! :D

Πάντως, τα έχουν εξελίξει πολύ... Σε σχέση με τα υλικά που είχαμε στη διάθεσή μας όταν είμασταν παιδιά, πλέον έχουν Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΑ πράγματα:

Προβολή συνημμένου 49942

Γενικά, πάντως περνάω πολλές ώρες εδώ, ενώ η σειρά Star Wars είναι από τις αγαπημένες μου! :)

Σήμερα πάλι χάζευα αυτό:

Θες να με στειλεις βραδυτικα???????????!!!!!!!!!!!!!:precry2:

Ασε με...μη με κολαζεις... :diablotin:
 
Με αφορμη την νεα ταινια των AVENGERS

που θα βγει σε λιγο καιρο στους κινηματογραφους

ας δουμε τι ετοιμαζει η LEGO...

LEGO-The-Avengers-Minifigures.jpg

Lego-Hulk-Helicarrier-Breakout-The-Avengers.jpg

LEGO-Quinjet-Arial-Battle-The-Avengers.jpg

LEGO-Loki-Cosmic-Cube-Escape-The-Avengers.jpg

Lego-Captain-America-Avenging-Cycle.jpg
 
Ωπ! Τι βλέπουν τα ματάκια μου?! :D

Κάποιος άρχισε να παρακολουθεί το site της Lego, για είναι ιδέα μου?! :sealed: :D

Λοιπόν, όπως έλεγα και στην αγαπητή Caprice χθες το βράδυ και όπως έχουμε συμφωνήσει άπειρες φορές με την Kambia, αυτό το φόρουμ θα είναι η καταστροφή μου!....

Ήδη έχω αρχίσει να ψάχνω στον Η-Μπέη για lego τουβλάκια χύμα - μ' έχει πιάσει μια ασυγκράτητη ορμή να αρχίσω να χτίζω πάλι!... Έχω απίστευτα σοβαρό πρόβλημα, έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω ιδέες, είμαι στη φάση που πλέον σκιτσάρω πράγματα που μπορούν να κατασκευαστούν με lego!....

Πάντως μέχρι στιγμής, πρώτη προτεραιότητα είναι μια αερόψυκτη βάση για το 17άρι laptop, που θα γίνει όλη με lego και μόντα ένα ή δυο φουρφουράκια [που είσαι γιατρέ, να με καμαρώσεις για τους επιστημονικούς μου όρους! :p ] και μια μικρή τροφοδοσία usb. Έχετε το λόγο μου, ότι μόλις πάρω την επαρκή ποσότητα Lego που χρειάζομαι, θα κάνω παρουσίαση βήμα-βήμα! :)

Σουλατσάροντας χθες το βράδυ που περίμενα να τελειώσει ένα μηχάνημα που έστηνα στη δουλειά, σκόνταψα σε αυτό...

Μπορείτε να φανταστείτε τι ζημιά έπαθα, ε?! :biglaugh:
 
Δεν ξέρω αν το ξέρετε ήδη αλλά για μένα, το καλύτερο site είναι το http://www.brickset.com Εχει σχεδόν όλα τα παλιά set με φωτογραφίες κλπ.

Μιχάλης
 
michpan είπε:
Δεν ξέρω αν το ξέρετε ήδη αλλά για μένα, το καλύτερο site είναι το http://www.brickset.com Εχει σχεδόν όλα τα παλιά set με φωτογραφίες κλπ.

Μιχάλης
Ευχαριστώ πολύ για το link! Το site δεν το γνώριζα! :)

Όντως, έχει απίστευτο υλικό. Βλέπω ότι εκτός από το παλιά κομμάτια, ενημερώνεται και με τις "τρέχουσες" εξελίξεις!

Bookmarked! ;)
 
"These are LEGOs"

 


tumblr_lk7074rQ991qdhvyro1_400.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και αυτά είναι Lego

IMG_1954.jpg

Δώσε μου το φωτόσπαθο

IMG_1986.jpg
 
Φαντάζομαι τα πιτσιρίκια έδωσαν "παραγγελία" lego μετά? :D

Θέλω να πιστεύω οτι το χέρι του Darth δεν ξεκόλλησε από το τράβηγμα :p

Υγ. Ωραία μπλούζα :)
 
@ Stratulator: :biglaugh: (τι πήγες και βρήκες ρε συ! Δεν υπάρχει!)

@ Caprice: Χτύπα ρε! Αντέχω! Δεν πειράζει, θα έρθει η ώρα που θα πάρω το δώρο του Πάσχα και θα πάω να το κάνω Lego! Να σας δω τότε! :D

(νομίζω ότι το μόνο που δεν πρόλαβα να κάνω σε επαρκή δόση, όταν ήρθαμε στην Αθήνα, ήταν να παίξω με τα Lego σας! :( ....)

@ Kambia: Yup, συμφωνώ! Bolek & Lolek + Lego + Starwars! Awesome combo! ;)
 
BTW, τα technic είναι τα καλύτερα. Μπορεί να μην έχουν ανθρωπάκια και τέτοια, αλλά οι κατασκευές τους είναι πολύ ποιο διασκεδαστικές.
 
D@redevil είπε:
@ Caprice: Χτύπα ρε! Αντέχω! Δεν πειράζει, θα έρθει η ώρα που θα πάρω το δώρο του Πάσχα και θα πάω να το κάνω Lego! Να σας δω τότε! :D

(νομίζω ότι το μόνο που δεν πρόλαβα να κάνω σε επαρκή δόση, όταν ήρθαμε στην Αθήνα, ήταν να παίξω με τα Lego σας! :( ....)

@ Kambia: Yup, συμφωνώ! Bolek & Lolek + Lego + Starwars! Awesome combo! ;)
Πάλι καλά που δεν έβαλες και την ηλικία μου μέσα να γίνει υπερπαραγωγή το "combo" !!!! :D

Ζηλιάρα :p
 
caprice είπε:
Yup, είμαι! Όταν έχει να κάνει με Lego, είμαι pathetic - μόνο που δεν πρασινίζω και ν' αρχίσω να λέω "my precious"! :p

Πάντως, κάποια στιγμή, θέλω να γίνω τόσο οργανωμένη κι εγώ! Respect στην άψογη συλλογή & στην άψογη ταξινόμηση, που μου κλείνει το στόμα, όταν γκρινιάζω για "έλλειψη χώρου"...! ;)
 
Διοραμα Ghostbusters απο Legoεκθεση...

Αν και νομιζω οτι δεν εχει βγει official set...

4520193278_f9ae542b69_b-500x666.jpg
 
D@redevil είπε:
Πάντως, κάποια στιγμή, θέλω να γίνω τόσο οργανωμένη κι εγώ! Respect στην άψογη συλλογή & στην άψογη ταξινόμηση, που μου κλείνει το στόμα, όταν γκρινιάζω για "έλλειψη χώρου"...! ;)
Απο τοτε εχω οργανωσει οσα ηταν ακομα χυμα σε σακουλες και τωρα μου μενουν μονο κατι ψιλα σχετικα με αυτοκινητα (ροδες, παρμπριζ, σασι, κλπ).
 
Φίλε freaktmp, σε θαυμάζω για πολλά πράγματα, αλλά όσον αφορά τη Lego συλλογή σου σε ζηλεύω! :D

Μπορείς να κάνεις τρελλά πράγματα με τα κομμάτια που έχεις! ;)

Παρεπιπτόντως, μιας και σε βρήκα [εκμετάλλευση mode! :D ], έχεις κάποια συμβουλή να μου δώσεις? Τι να προσέξω? Τι να "κυνηγήσω" (σετ ή χύμα κομμάτια?)? Να προτιμήσω τον η-Μπέη ή να στραφώ σε κάτι πιο "ντόπιο"?
 
Οπως γραφω και στο αλλο thread, εγω ειμαι φανατικος του ebay και του να αγοραζεις μεγαλες παρτιδες (τα λεγομενα lots). Με αυτα μπορεις ευκολα, γρηγορα και οικονομικα να δημιουργησεις τον κυριως ογκο της συλλογης σου και μετα να ψαχνεις για τα πιο εξειδικευμενα κομματια οταν σου χρειαστουν.
 
Πίσω
Μπλουζα