[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Συνεχίζω να σηκώνω όλα αυτά που βρήκα στο πατρικό μου....(έχετε να δείτε πολύ πράμα) :)

fetch


Και ο Skeletor από πίσω (Hasbro 1981 :p !!)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην πρωτη φωτογραφια, οι δυο απο τα αριστερα νομιζω πως ειναι απο το Rambo.
 
Getta Robo είπε:
Στην πρωτη φωτογραφια, οι δυο απο τα αριστερα νομιζω πως ειναι απο το Rambo.
Ναι ε ? Δεν θυμάμαι καθόλου αυτή την σειρά παιχνιδιών ! ίσως την θυμηθώ αν ανεβάσει κανείς καμιά φωτό !

Θένκς Getta Robo :)
 
Ωραίες εποχές! Και φυσικά είχα δει όλη τη σειρά σε βιντεοκασσέτες....
 
Ολη;;; Τι γινεται στο τελος; :)
 
δεν εχει καποιο conclusion η σειρα. απλα τελειωνει ενα επεισοδιο και μετα απλα δεν ξαναπαιχτηκε.
 
Α ωραιο αυτο.. δηλαδη μπορεις να τα δεις με οποια σειρα θελεις :Ρ
 
Αγαπητοί φίλοι και φίλες, γεια σας γράφτηκα πριν λίγες μέρες και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με φίλους και φίλες που τους ενθουσιάζουν οι μινιατούρες. Έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή ευρωπαϊκών προδιαγραφών. Θα ήθελα να βρω ομοϊδεάτες. Αν κάποιος έχει το ίδιο ενδιαφέρον για αυτή τη μορφή εικαστικής τέχνης, ας μου γράψει. Θερμούς χαιρετισμούς.

Ιωάννης Μούχρας.
 
hey johnmouhras μην κάνεις copy paste το ιδιο ποστ σε οτι θρεντ βρίσκεις με μινιατούρες !!!
 
Σκέλετορ και Χ-μαν τετ α τετ!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάται κανείς πια χρονιά κυκλοφόρησαν οι Masters of the Universe στην Ελλάδα;

Εγώ θυμάμαι τους είχα ανακαλύψει μερικά χρόνια πριν έρθουν στην Ελλάδα σε ταξίδι στην Ευρώπη με τους γονείς μου και με είχαν συγκλονίσει!

Είχα πάρει θυμάμαι τον Dragon Blaster Skeletor στο Μιλάνο και τον He-Man κάπου στην Γαλλία. Μετά μου έφερε ο θείος μου το άλογο του He-Man, τον Stridor (από την Ισπανία αν θυμάμαι καλά).

Θυμάμαι όταν ήρθαν αργότερα στην Ελλάδα είχα πάρει τον Rio Blast από το Μινιόν στο κέντρο της Αθήνας και είχα πάρει και τον "υπερηχητικό πύραυλο εδάφους / αέρα" που λέει και η διαφήμιση από την προηγούμενη σελίδα (δεν θυμάμαι πως λεγότανε στα Αγγλικά).

Το 2002 ή 2003 που κυκλοφόρησαν οι καινούριες φιγούρες τις πήρα όλες, μόνο το κάστρο μου ξέφυγε γιατί δεν είχα χώρο να το βάλω :cry: Τα Χριστούγεννα που θα πάω στο πατρικό μου που τις έχω θα βγάλω φωτογραφίες τους :)
 
Το 1987 καπου γυρω
 
Βρέθηκε ένα παιχνίδι της σειράς αυτής, ελληνικό, από την el greco, στο κουτί του.

Το αστρόπλοιο του σκόρπιο νομίζω; Ή του σκέλετορ! Ένα αστρόπλοιο πάντως :D
 
Ανέβασε καμία φωτογραφία να το δούμε και εμείς!!
 
Πωωω ρε παιδιά είχα τον megator που μεταξύ μας ποτέ δεν τον χώνευα και πολύ! και τα έδωσα όλα μου τα παιχνίδια!!! που να ήξερα ....
 
μηπως εχει καποιος τα 3 καστρα eternia?ανεβαστε καμια φωτο βρε παιδεια!
 
Η ΤΗQ αγόρασε το licence των Masters of the Universe, καθώς και άλλων brands της Mattel.
 
Ας ελπίσουμε το καινούριο παιχνίδι να είναι καλύτερο από την σούπα που κυκλοφόρησε στο PS2 πριν μερικά χρόνια :nervous:
 
Πίσω
Μπλουζα