[MB] Hero Quest

stayros είπε:
Θυμαται κανεις ποσο περιπου ειχε το HERO QUEST? Ρωταω γιατι καπου το εντοπισα και μου φανηκε λιγο εξωφρενικη η τιμη του και θελω ετσι για το γ :rant: το να κανω μια συγκριση.
να απαντήσω έστω και μετά από καιρό, το 1992 το είχα πάρει 8.000 δρχ. και αργότερα το είχα πετύχει σε τιμές γύρω στις 9-10 χιλιάδες.

τον Πύργο του Κέλαρ τον είχα αγοράσει πάνω-κάτω 3.000 δρχ το 1994 αν δεν κάνω λάθος.

να υποθέσω ότι κάποιος πουλάει σε τιμές χρυσού; :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ετσι ακριβώς όπως τα λέει ο Everest είναι! 8.000 δρχ είναι η τιμή τις πρώτης κυκλοφορίας του και την επόμενη χρονιά η MB κυκλοφόρησε τη σταυροφορία στις 10.000 δρχ και ταυτόχρονα εκμεταλλεύτηκε τη μεγάλη ζήτηση του hero και το ανέβασε στις 9.000 και ανάλογα με το κατάστημα έφτασε και τις 10.000. Ηταν πολύ ακριβό παιχνίδι για την εποχή εκείνη και είχα σταθεί πολύ τυχερός που το βρήκα σε προσφορά (4.000) σε κάποιο κατάστημα που έβαζε λουκέτο! Οσο για τον πύργο του κέλαρ ακόμη έχω παράπονα απ' τα καταστήματα της περιοχής μου που δε το φέραν ποτέ!!
 
Everest είπε:
να απαντήσω έστω και μετά από καιρό, το 1992 το είχα πάρει 8.000 δρχ. και αργότερα το είχα πετύχει σε τιμές γύρω στις 9-10 χιλιάδες.τον Πύργο του Κέλαρ τον είχα αγοράσει πάνω-κάτω 3.000 δρχ το 1994 αν δεν κάνω λάθος.

να υποθέσω ότι κάποιος πουλάει σε τιμές χρυσού; :p
Tιμη χρυσου?????!!!!! :eek:

Δεν λες καλυτερα τιμη διαμαντιων!!!!

Το ειχα βρει--οταν εγραψα εκεινο το ποστ για το ποσο εχει--σε

αστρονομικο ποσο οντως! Μιλαμε ο τυπος ζηταγε ακατεβατα

150 ευρω για να το δωσει!!!! :eek: o_O:brick: :brick:
 
Πλάκα κάνεις? Τσάμπα στο δίνει. Εμένα πριν λίγους μήνες μου το ζητάγανε να τους το δώσω με 300 ΕΥΡΩ!! Φυσικά δεν το έδωσα γιατί το HQ είναι ανεκτίμητης αξίας
 
gremlinakos, ανεκτίμητη είναι η αξία του για κάποιον που το αγαπάει και δεν θέλει να το πουλήσει.

αυτός που το εμπορεύεται και πουλάει σε τέτοια τιμή είναι απλά........ ;)
 
μόλις κατέβασα από το πατάρι το DGS. Ψιλομούφα ήταν αλλά απ το ολότελα...

DSC00218.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hero Quest... Ένα παιχνίδι που το έπαιξα 1 ή 2; φορές. Νομίζω ότι δεν το είχαμε με τα role play παιχνίδια (που νομίζω τότε ήταν το πρώτο). Το έχω σχεδόν άθικτο, δεν ξέρω πώς παίζεται, είδα ότι έχει άπειρα ζάρια... απλά είναι όμορφο, ψαρωτικό και οι φιγούρες του είναι κομψοτεχνήματα. Στις φώτος το στήσιμο είναι ό,τι να ναι, αφού δεν έχω ιδέα, ελπίζω οι hardcore fans να μη με θεωρήσουν ιερόσυλο...

Εικόνα132.jpg

Εικόνα134.jpg

Εικόνα135.jpg

Εικόνα149.jpg

Εικόνα152.jpg

Εικόνα153.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαιρετώ, παιδία. Αναρωτιώμουν, πουλά κανείς το hero quest του ή τον θρύλο του ζαγκόρ??? Αν ναι, το email μου είναι eadeihnares@yahoo.gr. Επικοινωνήστε μαζί μου!!!!
 
Καλως ηρθες. :)

Μια παρακληση μονο... :)

1) Δεν ειμαστε φορουμ αγγελιων αλλα ρετροαναμνησεων!

2) Οχι "φορα παρτιδα" προσωπικα στοιχεια!

Τα παρον αποτελει off topic και θα αυτοκαταστραφει σε....10,9,8..... :D
 
Ε, λοιπόν χαιρετω! Είμαι ένας φαν του παιχνιδιού hero quest, [edited]αγγελια[/edited] Σας ευχαριστώ πολύ!!

Ή τον θρύλο του Ζαγκόρ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν επιτρεπονται αγγελιες στο φορουμ.
 
Μάλιστα! Thanks for the warning. Kρίμα. Τέλος πάντων, αν και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το γιατί. Τί σου είναι η λογοκρισία! Παντού θα την βρείς!!!
 
Εμένα πάντως το δικό μου ΗQ το ζήτησαν αρκετοί και ήταν πρόθυμοι να πληρώσουν αρκετά. Ειδικά αν είναι σε καλή κατάσταση και δεν λείπουν μικροπράγματα ή δεν έχει σπασμένα κομμάτια (το δικό μου θα έλεγα είναι 99,5% perfect) μπορεί να πιάσει καλή τιμή. Ακόμα όμως και στην δική μου περίπτωση, που αυτόν τον καιρό με το ζόρι μου φτάνουν για να τρώω, τελικά δεν μου πήγε η καρδιά να το δώσω. Η συναισθηματική αξία είναι μεγαλύτερη από 150 ή 300 ευρώ τα οποία στην τελική δεν σε σώζουν κιόλας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hero Quest

heroquest_cover.jpg

Hero Quest 3.jpg

Aπό τα αγαπημένα μου επιτραπέζια, το έχω σε πολύ καλή κατάσταση. Ηοrror ατμόσφαιρα, τέρατα, ότι πρέπει για τους λάτρεις του τρόμου! Είχα παίξει όλες τις πίστες και μετά είχα φτιάξει δικές μου, αφού το παιχνίδι σου έδινε μία κενή πίστα που μπορούσες να τη βγάλεις φωτοτυπίες. Αυτό είναι παιχνίδι για μένα, να σου επιτρέπει να βάζεις τη φαντασία σου και να δημιουργείς. Κάτι θυμάμαι ότι είχαν αντιδράσει κάποιοι φανατικοί θρησκευόμενοι και είχε απαγορευτεί. Βλακείες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο που το φυλαξες.Βλεπω το εχεις σε αριστη κατασταση.Για την εποχη του ηταν πολυ καλοφτιαγμενο.

Μικρος επαιζα με τις ωρες αλλα δυστυχως δεν εμεινε τιποτα απο τοτε.Μακαρι να το ξαναβγαλουν.
 
perlastar είπε:
Aπό τα αγαπημένα μου επιτραπέζια, το έχω σε πολύ καλή κατάσταση.
Μιά χαρά δείχνει, ναι, καλοδιατηρημένο.

perlastar είπε:
Ηοrror ατμόσφαιρα, τέρατα, ότι πρέπει για τους λάτρεις του τρόμου! Είχα παίξει όλες τις πίστες και μετά είχα φτιάξει δικές μου, αφού το παιχνίδι σου έδινε μία κενή πίστα που μπορούσες να τη βγάλεις φωτοτυπίες. Αυτό είναι παιχνίδι για μένα, να σου επιτρέπει να βάζεις τη φαντασία σου και να δημιουργείς.
Το ίδιο είχα κάνει και εγώ! Ευτυχώς τώρα μπορεί να γίνει με πιο αυτοματοποιημένη διαδικασία, το HeroScribe :p
 
Γεια σας παιδιά! Φανταστικό παιχνίδι το Hero quest! [edit] έμμεση αγγελία ζήτησης [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφαίο παιχνίδι, είχα βάψει όλες τις φιγούρες, και γενικά το παίζαμε φανατικά, ειδικά καλοκαίρια. Κάποια στιγμή, απλώς εξαφανίστηκε... μυρίζομαι μπαγαποδιά σε κάποια καθαριότητα της μάνας! Είχα κάνει με τα αδέρφια μου και μια σειρά από άθλους, και προσθέταμε και νέους δικούς μας. Ο καθένας έφτιαχνε άθλους για να τους "σερβίρει" μετά στους άλλους. Φανταστικό παιχνίδι πραγματικά. Μακάρι να μπορούσα να το ξαναβρώ σε καμμιά αποθήκη και να μην έχει πεταχτεί.
 
Ειμαι πολύ χαρούμενος που μετα απο κάποια αναζητηση έχω στην συλλογή μου αυτά τα παιχνιδια. Με το Hero Quest μεγάλωσα, όπως και με το Σταυροφορία στο Διαστημα. Πολύ καλή δουλεία απο την GameWorkshop που δυστηχως τοτε δεν εκτιμουσαμε. Ναι στην Ελλαδα κυκλοφόρησε μονο το Ο Πυργος Του Κελαρ που δε ητανε και κατι φασμαγορικο, μπορουσες να παιξεις με μερικες φωτοτυπιες. Στην κατοχή μου έχω και την αμερικάνικγ έκδοση του hero quest, οπου οι κανονες ειναι ελαφρώς διαφορετικη (με πλεονεκτημα προς τον κακό).
 
Πίσω
Μπλουζα