Playstation 4

Μολις τελειωσε η παρουσιαση της sony στην Gamescom και χωρις ιχνος καζουρας γιατι δεν εχω καμια ορεξη μπορει να με πει καποιος πως ειναι δυνατων αυτη η κονσολα να εχει πουλησει με το τιποτα τοσα εκατομμυρια κομματια την στιγμη που το καλητερο παιχνιδι της ειναι παιχνιδι του ps3 και ειναι το Remake Του The last of us; MΙλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι δεν εδειξαν απολυτως τιποτα της προκοπης και οσα εδειξαν ηταν indie και ακομα και αυτα που δεν ηταν indie παλι σαν indie φαινοταν.Δηλαδη οσοι λενε οτι αυτοι που την εχουν παρει μεχρι τωρα ειναι προβατα αδεικο εχουν; Να βγει καποιος και να με πει οτι την κονσολα την πηρε για μελοντικα να παιξει παιχνιδαρες που ΘΑ κυκλοφορησουν να τον παραδεχτω αλλα οχι να με πει οτι εχει παρει ps4 και εχει τρελαθει στο gaming μην τρελαθουμε και μεις δηλαδη.Το Wii U Που το κοροιδευουν οσοι δεν εχουν ιδεα εχει παρα πολυ περισσοτερες επιλογες με ενα σκασμο παιχνιδια και το Line up του με παιχνιδια που περιμενουμε μεχρι το τελος του 2014 ειναι κλασεις καλητερα απο αυτα που εδειξε η sony.

Πραγματικα τραγικοι,απογοητευτηκα και τζαμπα την ωρα που σπαταλησα απο την ζωη μου για να δω αυτη την παρουσιαση.Νικητης στης δυο παρουσιασης που ειδαμε ειναι η Μ$ μονο και μονο για την αποκλειστικοτητα του νεου Tomb Raider.
 
metalcandyman είπε:
Μολις τελειωσε η παρουσιαση της sony στην Gamescom και χωρις ιχνος καζουρας γιατι δεν εχω καμια ορεξη μπορει να με πει καποιος πως ειναι δυνατων αυτη η κονσολα να εχει πουλησει με το τιποτα τοσα εκατομμυρια κομματια την στιγμη που το καλητερο παιχνιδι της ειναι παιχνιδι του ps3 και ειναι το Remake Του The last of us; MΙλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι δεν εδειξαν απολυτως τιποτα της προκοπης και οσα εδειξαν ηταν indie και ακομα και αυτα που δεν ηταν indie παλι σαν indie φαινοταν.Δηλαδη οσοι λενε οτι αυτοι που την εχουν παρει μεχρι τωρα ειναι προβατα αδεικο εχουν; Να βγει καποιος και να με πει οτι την κονσολα την πηρε για μελοντικα να παιξει παιχνιδαρες που ΘΑ κυκλοφορησουν να τον παραδεχτω αλλα οχι να με πει οτι εχει παρει ps4 και εχει τρελαθει στο gaming μην τρελαθουμε και μεις δηλαδη.Το Wii U Που το κοροιδευουν οσοι δεν εχουν ιδεα εχει παρα πολυ περισσοτερες επιλογες με ενα σκασμο παιχνιδια και το Line up του με παιχνιδια που περιμενουμε μεχρι το τελος του 2014 ειναι κλασεις καλητερα απο αυτα που εδειξε η sony.
Πραγματικα τραγικοι,απογοητευτηκα και τζαμπα την ωρα που σπαταλησα απο την ζωη μου για να δω αυτη την παρουσιαση.Νικητης στης δυο παρουσιασης που ειδαμε ειναι η Μ$ μονο και μονο για την αποκλειστικοτητα του νεου Tomb Raider.
Ακριβώς σε αυτό ψάχνω και εγώ απάντηση εδώ και 9 περίπου μήνες, και απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει... Και η πιο "σοβαρή" απάντηση που παίρνω είναι "Α! Εγώ δεν βλέπω κάτι περίεργο στο ότι το PS4 έχει πουλήσει 10.000.000!".. Μόνο τα 100.000.000 του Wii (Που είχε παιχνιδάρες από την πρώτη στιγμή, και ανοίχτηκε και σε εντελώς νέο κοινό!) ήταν "παράλογα".
 
Kατι λιγα παιχνιδακια απο την Gamescom.

 


Bloodborne





 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Guns Up

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Until Dawn

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Counter Spy

[video=youtube;f-_tmn9C7Vs]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally προπαράγγειλες το άσπρο PS4 με το Destiny στα 400 ή ακόμα το σκέφτεσαι για το XBone?
 
Πρωτη φορα στη videogaming ζωη μου νιωθω απογοητευμενος (σχεδον προδομενος) και σε αδιεξοδο.

Δεν υπαρχουν παιχνιδια στα PC (οπως παντα τα τελευταια 13 χρονια).

Οι κονσολες ειναι τεχνικα σχεδον καρμπον και αναιμικες.

Δεν υπαρχουν ηγετες να σηκωσουν console wars στο community.

Δεν διεκρινα σεβασμο σε παλια franchises.

Οι τιμες ειναι υψηλες για τη προσφερομενη ισχυ και το (ανυπαρκτο) παλμαρε τιτλων.

The magic seems lost man... :(
 
Wally είπε:
Πρωτη φορα στη videogaming ζωη μου νιωθω απογοητευμενος (σχεδον προδομενος) και σε αδιεξοδο.
Δεν υπαρχουν παιχνιδια στα PC (οπως παντα τα τελευταια 13 χρονια).

Οι κονσολες ειναι τεχνικα σχεδον καρμπον και αναιμικες.

Δεν υπαρχουν ηγετες να σηκωσουν console wars στο community.

Δεν διεκρινα σεβασμο σε παλια franchises.

Οι τιμες ειναι υψηλες για τη προσφερομενη ισχυ και το (ανυπαρκτο) παλμαρε τιτλων.

The magic seems lost man... :(
Υπάρχει μία ελπίδα στον ορίζοντα... πρόσφατα ο Miyamoto "έκραξε" τους casual gamers. Ισως να γίνει ο σωτήρας που περιμένεις :p
 
Wally είπε:
Πρωτη φορα στη videogaming ζωη μου νιωθω απογοητευμενος (σχεδον προδομενος) και σε αδιεξοδο.
Δεν υπαρχουν παιχνιδια στα PC (οπως παντα τα τελευταια 13 χρονια).

Οι κονσολες ειναι τεχνικα σχεδον καρμπον και αναιμικες.

Δεν υπαρχουν ηγετες να σηκωσουν console wars στο community.

Δεν διεκρινα σεβασμο σε παλια franchises.

Οι τιμες ειναι υψηλες για τη προσφερομενη ισχυ και το (ανυπαρκτο) παλμαρε τιτλων.

The magic seems lost man... :(
Και όμως.. 15.000.000 πρόβ... άτομα έτρεξαν να πάρουν τα νέα συστήματα! :p

Πέρα από την πλάκα, θα συμφωνήσω στα περισσότερα από αυτά που είπες.

Και αν έχεις έστω και ελάχιστη λογική, αυτή την στιγμή σταυρώνεις τα χέρια και περιμένεις να δεις τι θα γίνει... Και όμως, παρόλο που η κατάσταση είναι όπως την περιέγραψες, κάποιοι έτρεξαν και συνεχίζουν να τρέχουν να αγοράσουν νέα συστήματα, και μάλιστα σε σημείο που να έχουν σπάσει όλα τα ρεκόρ (Αν και εδώ και λίγο καιρό νομίζω ότι η κατάσταση έχει προσγειωθεί λίγο.).

@Imgema να δω πότε θα ανοίξουν κάποιοι τα μάτια του και θα δουν που είναι ο πραγματικός "παράδεισος" για τους gamers!

Ξανά πέρα από την πλάκα, μιλώντας γενικά, αυτή την στιγμή ο καλύτερος gaming συνδυασμός είναι ένα αξιοπρεπές gaming PC και ένα WiiU.
 
Όλο ¨πέρα από τη πλάκα¨ κι όλο τινάξουμε το χώμα από πάνω μας, το πιάσαμε το νόημα. Μη το κάνουμε και εδώ vs

Στο θέμα μας.

Έχει παίξει κανένας τη beta του Destiny? σε σχέση με το Warframe που είναι πραγματικό free to play τι λέει; Κάποιοι λιώνουν ώρες και μιλάνε για παιχνιδάρα.
 
Shock είπε:
Όλο ¨πέρα από τη πλάκα¨ κι όλο τινάξουμε το χώμα από πάνω μας, το πιάσαμε το νόημα.
Όπως λέει και ένα ρητό, "Σε κάθε "αστείο" υπάρχει μία δόση αλήθειας".. ;)
 
Αμα ειναι να πιασουμε τα ρητα υπαρχουν αρκετα.


Ο Κολοκοτρωνης ειχε πει
"Τι έχεις, καρυδιά μου, και παραπονιέσαι; Μη σε πετροβολούνε τα παιδιά; Είναι γιατί έχεις τα καρύδια..."


Ενα αλλο λεει
"Όλοι αισθανόμαστε κομπλεξικά απέναντι σʼ αυτό που μας ξεπερνάει."


Ενα αλλο λεει "Είδε ο βάτραχος που πετάλωναν το άλογο, σήκωσε κι αυτός το πόδι του."





Υπαρχουν και αλλα πολλα.





 
Τελικά για το Destiny έχουμε κάτι να πούμε ή χαλάσουμε το θέμα. Για το Warframe?
 
Wally είπε:
Πρωτη φορα στη videogaming ζωη μου νιωθω απογοητευμενος (σχεδον προδομενος) και σε αδιεξοδο.
Δεν υπαρχουν παιχνιδια στα PC (οπως παντα τα τελευταια 13 χρονια).

Οι κονσολες ειναι τεχνικα σχεδον καρμπον και αναιμικες.

Δεν υπαρχουν ηγετες να σηκωσουν console wars στο community.

Δεν διεκρινα σεβασμο σε παλια franchises.

Οι τιμες ειναι υψηλες για τη προσφερομενη ισχυ και το (ανυπαρκτο) παλμαρε τιτλων.

The magic seems lost man... :(
Σωστόστ!!!!!! :thumbup:

Θα σου πω τι κάνω αυτό τον καιρό...

Χώνω ένα RESI 2 στο Playstation, ένα Devil May Cry στο Playstation 2 και ένα Little Big Planet στο Playstation 3 και λιώνωωωωω!!!!
 
Wally είπε:
Πρωτη φορα στη videogaming ζωη μου νιωθω απογοητευμενος (σχεδον προδομενος) και σε αδιεξοδο.
Δεν υπαρχουν παιχνιδια στα PC (οπως παντα τα τελευταια 13 χρονια).

Οι κονσολες ειναι τεχνικα σχεδον καρμπον και αναιμικες.

Δεν υπαρχουν ηγετες να σηκωσουν console wars στο community.

Δεν διεκρινα σεβασμο σε παλια franchises.

Οι τιμες ειναι υψηλες για τη προσφερομενη ισχυ και το (ανυπαρκτο) παλμαρε τιτλων.

The magic seems lost man... :(

 
Ερχεται 2 Ιουνιου 2015....

 


Official Batman: Arkham Knight - Ace Chemicals Infitration Trailer: Part 1


πηγη
 
Εδω στο Media Markt εχουνε πακετο PS4+Drive Club+The last of us+The Little Big planet στα 444 ευρω. Οπως καταλαβαινεται η κινηση εγινε και περιμενω να ερθει.. :p
 
Επιτελους μου ηρθε το PS4 bundle! Δοκιμαζω το The Last Of US..
 
Πίσω
Μπλουζα