Retro reviews του "ektelion"

Ωραια λοιπον περιμενουμε!!!
 
Ωραιο ριβιουδακι!!
 
Επιτελους εφτασε :D Πολυ ωραιο το review! Περιμενουμε το part b!
 
Πολυ καλο!Αναμενουμε το part b!
 
Θα γίνω πολύ πρωτότυπη, αλλά το review σου είναι απλά απολαυστικό! :)

Έφτασαν να μ΄ενδιαφέρουν πιο πολύ τα review σου, παρά το παιχνίδι αυτό - καθαυτό!....
 
Ευχαριστώ πολύ όλους (και -η) για τα καλά σας σχόλια! Για το δεύτερο μέρος έχω πολύ "προχωρημένες" ιδέες, για τις οποίες θα χρειαστώ κάποιον έξτρα εξοπλισμό τον οποίο ελπίζω να παραλάβω σύντομα (πράσινη οθόνη, μικρόφωνο κλπ). Αν όλα πάνε καλά, ευελπιστώ σε ένα αρκετά εντυπωσιακό αποτέλεσμα!
 
μπραβο σου...αναμενουμε το επόμενο
 
Mπραβο αλανι εξαιρετικο και απολαυστικο οπως παντα το Review.Πριν πολλα χρονια μετα απο ρετσινες,μπυρες και ενα μπουκαλι ουισκυ μαζι με ενα κολητο μου ειχα κανει και γω ενα Review με ομηλια καθως τερματιζα το Ghost's n Goblins στο mame κατι πολυ ερασιτεχνικο δηλαδη οχι σαν το δεικο σου που ειναι επαγγελματικοτατο και μιλαμε για μεγαλο σοου.Δυστηχως δεν εχω ιδεα που βρισκεται αλλα και να το ειχα αμφιβαλω με τοσα μπινελικια και χοντρα βρισιδια που εχει μεσα αν θα μπορουσε να σταθει σε Youtube κλπ χαχαχαχαχαχαχαχα :D
 
Πάρα πολύ αξιόλογο το review σου. Έχεις κατεβάσει και λίγο το rage meter, αλλά ταιριάζει απόλυτα.

Αναμένω τη συνέχεια, όποτε μπορέσεις.
 
WoW!!! :eek: Δεν περιμενα τοσο γρηγορα το 2ο μερος!! Μπραβο φιλε ektelion!! :thumbup:

(δεν το ειδα ακομα αλλα φανταζομαι θα ειναι πολυ καλο οπως και ολα τα προηγουμενα :D )

edit. Το ειδα το βιντεο και αποφασισα οτι αυτο το παιχνιδι δεν προκειται να το παιξω ποτε! :D τοσα dead end και τοσα πραγματα που πρεπει να κανεις "μυριζοντας τα νυχια σου" . Εδω το shadow of the beast 1 το παρατησα (master system version) και ημουν μικρος που μικρος τα ελιωνα τα παιχνιδια γιατι επαιρνα 2-3 το χρονο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απολαυστικός ακόμα μια φορά! :thumbup:

Ajax87 είπε:
[....]
edit. Το ειδα το βιντεο και αποφασισα οτι αυτο το παιχνιδι δεν προκειται να το παιξω ποτε! :D τοσα dead end και τοσα πραγματα που πρεπει να κανεις "μυριζοντας τα νυχια σου" [...]
Μαζί σου! Όχι μόνο δεν πρόκειται να το παίξω, αλλά να μη λησμονήσω να αποτρέψω κι όποιον άλλο έχει ασθενική κράση από το να τινάξει τα μυαλά του στον αέρα! :p
 
μπράβο σου....προσωπικά θεωρώ ότι τα καταφέρνεις πολύ καλά και σε προτρέπω να συνεχίσεις!
 
Συγχαρητήρια για άλλη μία φορά στον extelion. Χαράς στο κουράγιο σου, να το τελειώσεις με όλα αυτά τα dead ends.

Αλήθεια σε κανονική Amiga μπορείς να το παίξεις και τελειώσεις (με το trainer εννοείται) ή χρειάζεσαι να σώζεις συνεχώς το gamestate κάτω απο WinUAE;
 
εγώ ομολογώ ότι απέτυχα...
 
Χωρίς joystick tomahawk ή pac-man, το θεωρώ πολύ δύσκολο. Εμένα με το χειριστήριο του XBOX μού έβγαζαν την πίστη ορισμένα άλματα. Γενικά, τα περισσότερα αδιέξοδα δεν είναι θέμα αντανακλαστικών ή εξοικείωσης με το gameplay, αλλά πρότερης γνώσης. Πρέπει δηλαδή να ξέρεις ότι π.χ. δεν πρέπει να σκοτώσεις τον γίγαντα στη γέφυρα, αλλά να τον παρασύρεις στο κέντρο της. Αυτό, δεν χρειάζεσαι ιδιαίτερες ικανότητες για να το πετύχεις. Πάντως, ορισμένοι ήρωες το έχουν τερματίσει χωρίς καν trainer (βλ. YouTube).
 
Aν και δεν το τερμάτισα ποτέ (όπως και ένα σωρό άλλα δηλαδή) είχε αυτό το κάτι που είχαν τα amiga arcade adventures. Το ανελέητο ψάξιμο. Και φτού από την αρχή ! Ντάξει, στο 3 τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα, αλλά η ατμόσφαιρα του 2 ήταν απλώς μαγική. Θα το ξαναπαίξω αφοσιωμένα κάποια στιγμή, ίσως με κάνα tablet δίπλα με video walkthrough για τα ζόρια.

Α, και όσο για το σχόλιο του ektelion για το pacman/tomahawk, πραγματικά δεν γίνεται να παίξω διαφορετικά amiga games. Είναι γενετικό πλέον ζήτημα. Ektelion, ελπίζω στη λίστα να έχεις Lionheart, Cedric και Valhalla, κάτι μου λέει ότι τα έχεις λιώσει και τα τρία...
 
Πράσινη οθόνη πως έκανες;
 
Πίσω
Μπλουζα