Star Wars

:animlaugh: :biglaugh: :animlaugh: Teflon θα μας τρελάνεις μου φαίνεται... Αλλά έχεις δίκιο, όντως μοιάζει με το στυλ του Μπομπ! Δεν νομίζω όμως ότι είναι η καλύτερη επιλογή... ΟΚ, μπορεί να δίνει μια νέα, παλιμπαιδιστική πινελιά στον χαρακτήρα (ίσως μία αμυδρή ανάμνηση από την εποχή που τον έλεγαν Άνακιν), αλλά φοβάμαι ότι αντί για την επιβλητική ανάσα θα ακούγονται μπουρμπουλήθρες... :animrolleyes: (Παρεμπιπτόντως Candy, πρόκειται για την εμπριμέ κάσκα που είναι φάτσα φόρα στην εικόνα)

Απίστευτο πάντως τι προϊόντα κυκλοφορούν με βάση τον Πόλεμο των άστρων... Πρόπερσι, όταν ήμουν ακόμη αμύητος (ωιμέ ο δύστηνος, ο δύσμοιρος κ.τ.λ.), είχα δει στο Village Center Θεσσαλονίκης να πωλείται ένα φωτόσπαθο σε φυσικό μέγεθος που έκανε γύρω στα 160 ευρώ. Δεν ξέρω αν διατίθεται ακόμα. Όσοι ενδιαφέρεστε, σπεύσατε! Η τιμημένη σχολή των τζεντάι πρέπει να αναβιώσει!!! Vampire in a cathedral, νομίζω ότι πρέπει να κάνεις την αρχή, εν ονόματι της διαφύλαξης της ειρήνης στο σύμπαν...

:lasercannon:

(ναι, ξέρω, δεν είναι φωτόσπαθο αλλά έχετε να προτείνετε καλύτερο smiley; :) )
 
Έλεος όχι και 160 ευρώ το πλαστικό φωτόσπαθο. Στο αμέρικα κοστίζει κάτω από 99 usd. Γενικώς αυτά που βλέπετε εδω στο εξωτερικό έχουν μισή τιμή. Οπότε αν κάποιος θέλει να αγοράσει ας αγοράσει από έξω. Στο παρελθόν έχω φέρει από αμερική πάνω από 300 φιγούρες του Πόλεμος των άστρων. Ευτυχώς μου πέρασε η τρέλα γιατί αν το συνέχιζα σίγουρα θα είχα καταστραφεί οικονομικά!
 
Sofologiotatos είπε:
:animlaugh: :biglaugh: :animlaugh: Teflon θα μας τρελάνεις μου φαίνεται... Αλλά έχεις δίκιο, όντως μοιάζει με το στυλ του Μπομπ! Δεν νομίζω όμως ότι είναι η καλύτερη επιλογή... ΟΚ, μπορεί να δίνει μια νέα, παλιμπαιδιστική πινελιά στον χαρακτήρα (ίσως μία αμυδρή ανάμνηση από την εποχή που τον έλεγαν Άνακιν), αλλά φοβάμαι ότι αντί για την επιβλητική ανάσα θα ακούγονται μπουρμπουλήθρες... :animrolleyes:
Απίστευτο πάντως τι προϊόντα κυκλοφορούν με βάση τον Πόλεμο των άστρων... Πρόπερσι, όταν ήμουν ακόμη αμύητος (ωιμέ ο δύστηνος, ο δύσμοιρος κ.τ.λ.), είχα δει στο Village Center Θεσσαλονίκης να πωλείται ένα φωτόσπαθο σε φυσικό μέγεθος που έκανε γύρω στα 160 ευρώ. Δεν ξέρω αν διατίθεται ακόμα. Όσοι ενδιαφέρεστε, σπεύσατε! Η τιμημένη σχολή των τζεντάι πρέπει να αναβιώσει!!! Vampire in a cathedral, νομίζω ότι πρέπει να κάνεις την αρχή, εν ονόματι της διαφύλαξης της ειρήνης στο σύμπαν...

:lasercannon:

(ναι, ξέρω, δεν είναι φωτόσπαθο αλλά έχετε να προτείνετε καλύτερο smiley; :) )
το απογευμα πηγα για ψωνια στο cosmos και το ειδα 125 ευρω το φωτοσπαθο σε κοκκινο και πρασινο φερανε πολλα κομματια :) θα παω να το παρω αυτες τις μερες.
 
Jedi Apprentice

Όπα ρε παιδιά τι έγινε; Ανεβηκα βαθμίδα; Έγινα απρέντης;;; (κατά το αφέντης, λεβέντης, ατζέντης... :D ) Θα είναι επειδή μυήθηκα στον μαγικό κόσμο του Τζωρτζ Λούκας. :rolleyes:

Αν και άσχετο με το θέμα, είναι ευκαιρία να πω εδώ ότι έχω λατρέψει αυτό το φόρουμ κι ότι μου αρέσει πολύ η όλη παρέα. Μπράβο σ' αυτόν που είχε την ιδέα (ο AEON αν θυμάμαι καλά) αλλά και στους moderators. Θα σας επισκέπτομαι όσο μπορώ. Δυστυχώς θα υπάρχουν και περίοδοι που θα είμαι άφαντος (λόγω εξετάσεων ΑΣΕΠ, δουλειάς κι ενός διδακτορικού που έχω ξεκινήσει), αλλά είναι αδύνατο να λείψω για πολύ. Σας συνήθισα και, όσο καλύτερα σας γνωρίζω, τόσο περισσότερο μου αρέσετε. Να είστε καλά όλοι!!! :)
 
Παιδιά πωλείται το φωτόσπαθο και στο Relax Comics στα Εξάρχεια αλλά δυστυχώς δεν ενθυμούμαι την τιμή αυτήν τη στιγμή...και Sofologiotate, λυπάμαι θα σε απογοητεύσω αλλά I'm a Sith Lord...

Vampire in a Cathedral
 
Sofologiotatos είπε:
Αν και άσχετο με το θέμα, είναι ευκαιρία να πω εδώ ότι έχω λατρέψει αυτό το φόρουμ κι ότι μου αρέσει πολύ η όλη παρέα. Μπράβο σ' αυτόν που είχε την ιδέα (ο AEON αν θυμάμαι καλά) αλλά και στους moderators. Θα σας επισκέπτομαι όσο μπορώ. Δυστυχώς θα υπάρχουν και περίοδοι που θα είμαι άφαντος (λόγω εξετάσεων ΑΣΕΠ, δουλειάς κι ενός διδακτορικού που έχω ξεκινήσει), αλλά είναι αδύνατο να λείψω για πολύ. Σας συνήθισα και, όσο καλύτερα σας γνωρίζω, τόσο περισσότερο μου αρέσετε. Να είστε καλά όλοι!!! :)
Ομορφες κουβεντες Sofolofiotate..!

Και εμεις χαιρομαστε να σε εχουμε κοντα μας,οπως και καθε μελος που νιωθει ετσι... :)
 
ολοι στην black site ε??? ωραια:biglaugh::biglaugh::biglaugh: sith lord is our master:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Κάτι που έπεσε στην αντίληψη μου σήμερα, αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν sorry.

''Star Wars'' η τηλεοπτική σειρά

Ο George Lucas ανακοίνωσε πως ξεκίνησε να δουλεύει πάνω στην τηλεοπτική σειρά που θα βασίζεται στο ''Star Wars''.

Οι φανς του "Star Wars" όμως δεν θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν και στη μικρή οθόνη τον Luke Skywalker και τον Darth Vader.

Σύμφωνα με δηλώσεις του διάσημου σκηνοθέτη η σειρά θα έχει θέμα τις περιπέτειες των λιγότερο διάσημων χαρακτήρων.

Η συγγραφή του σεναρίου έχει αρχίσει, το ίδιο και η προετοιμασία της παραγωγής όπως αποκάλυψε ο Lucas, ο οποίος δεν θέλησε να δώσει περισσότερες πληροφορίες.
 
Erynies είπε:
''Star Wars'' η τηλεοπτική σειράΣύμφωνα με δηλώσεις του διάσημου σκηνοθέτη η σειρά θα έχει θέμα τις περιπέτειες των λιγότερο διάσημων χαρακτήρων.
Θέλω ένα επεισόδιο που να εμβαθύνει στα εφηβικά χρόνια του Boba Fet !

bobatfett.jpg


Και ένα άλλο που να διηγείται την ιστορία των εξωγήινων μουσικών, που εμφανίζονται στο RETURN OF THE JEDI.

Πως ξεκίνησαν από μια διαγαλαξιακή "τρύπα" και κατέληξαν να σαρώσουν τα διαστημικά charts !

7796.jpg
 
καλως σας βρηκα !!!

τι μου θυμησατε με αυτες τις ταινιες ...

ηταν κοντα στα χριστουγεννα του 1982 που θα εβαζε μια εκπομπη η τηλεοραση

,ενα special event με μερικους ηρωες απο το star wars...πως εκανα να το δω !

δεν θυμαμαι και καλα...ποτε εδειξε ο κινηματογραφος το "η αυτοκρατορια αντεπιτιθεται " ?

στα τελη του 1982 η 1983 ?

αγαπημενη μου ατακα :" YOU DON'T KNOW THE POOOWEEERRR OF THE

DARK SIDE ! " πορωτικο...

μαζευα τοτε και κατι περιοδικα με το star wars...αφηστε τις μαχες που ειχα κανει μονος μου στο σαλονι με το "φωτοσπαθο" μου..ενα φακο...

ακομα θυμαμαι οταν ο luke αναψε το φωτοσπαθο για να χτυπησει εκεινο

το τερας στην αρχη ,στον ice planet hoth....
 
Καλωσόρισες darkpower!Τρομερή ιδέα η χρήση του φακού ως φωτόσπαθο!!!:crosseyed: Πράγματι και για εμένα η σκηνή με τον luke που περιγράφεις,είναι η πρώτη εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό από το Star Wars.Η παρακάτω εικονίτσα για το καλωσόρισμα. :D

monstruos.gif
monstruos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι,ειχα καλες εμπνευσεις για τα παιχνιδια μου...και για το ακτινοπιστολο απο το

space 1999 χρησιμοποιουσα ενα απο αυτες τις λαβες που κανουν γυμναστικη στον καρπο !!

ωραιες εποχες...
 
για τα επεισοδεια 7,8,9 εχετε ακουσει?μαλλον θα τα δουμε καποιαν στιγμη.....!!http://www.supershadow.com/:alien:
 
καλα θα ηταν...αν και παλι προς τα παιδικα θα τα πανε παρα προς κατι

βαρυτερο ...
 
Aν το Star Wars γυριζοταν το 1930. :D

YouTube - Silent Star Wars

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αard τέλειο!!!! :bow:

Το γέλιο...
 
30 χρονια απο το Empire Strike Back και επι της ευκαιριας ξανασμιξε η ομαδα.

Λαντο,Σολο,Τσουι και Ομπι Γουαν.

Παρεμπιμπτοντως παντα ηθελα μια σολο ταινια με ηρωα τον Σολο.

"Τhe Great adventures of Han Solo" η καπως ετσι.

empireguys.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα