** Call of Duty ** Official Thread

2600 και πάνω είναι, μάλλον είμαστε στον ίδιο χώρο.

Πρόσεξε γιατί ήδη χρησιμοποιήθηκε μπλάνκο φίλε Grip......
 
Oh yes pooky...

Σε αναμονή λοιπόν...:rolleyes:
 
Σε αναμονή και σε αυτό.

Μην ξεχνάμε ότι περιμένουμε Gears Of War να βγει όπου νάναι και σε 9 μερούλες το Crysis.

Πολύ πράμα φέτος.........
 
pooky είπε:
Σε αναμονή και σε αυτό.
Μην ξεχνάμε ότι περιμένουμε Gears Of War να βγει όπου νάναι και σε 9 μερούλες το Crysis.

Πολύ πράμα φέτος.........
ξεχασες αλλα 2 games...στα οποια εαν δεις screenshots θα φρικαρεις :eek::eek:

mafia 2 και soldier of fortune 3:diablotin: :diablotin: :diablotin:

το Hellgate: London θα το αγορασω αυριο κατα το μεσημερι:rolleyes::rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Mafia ποτέ δεν μου άρεσε. Δεν είμαι φαν της όλης ατμόσφαιρας. Μαφίες, forget about it και άλλα συναφή με απωθούσαν πάντοτε.

Όσο για το SOF III και αυτή η σειρά μου άφηνε μια ξυνίλα. Θα δοκιμάσω το νούμερο τρία της σειράς και θα σας πω.

Όταν έχεις GOW και COD IV τι να λέμε τώρα, τα άλλα είναι απλά FPS......
 
Συμφωνω.

Παντως τετοιο καψιμο που πεφτει στο COD4 online δεν το εχω ξανασυναντησει!

Οι τυποι εχουν βελτιωσει το beta σε τεραστιο βαθμο (δεν το περιμενα να ειναι τοσο τεχνικα αρτιο!)

Aυτο και το HALO3 εχουν ξεφυγει απο τα αλλα FPS...

Παντως αν και δεν βλεπω να πολυασχολουμαι, το SOF3 (PC/360) φαινεται υποσχετικοτατο και μαλλον υπευθυνοι προγραμματισμου ειναι η Raven

Παρτε ματι απο SOF3

76998_med.jpg


76997_med.jpg
 
Τίποτα το ιδιαίτερο πιά από γραφικά.

Φυσικά μην περιμένουμε και καμιά τεράστια καινοτομία από πλευράς Gameplay. Δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω. Δυστυχώς για το παιχνίδι αυτό βγαίνει εν καιρώ μεγαθηρίων.

Πάντως I will give it a try και θα δούμε.
 
Έπαιξα λίγο το single player μέρος του παιχνιδιού.

Τα γραφικά είναι καλύτερα απο το demo (όπως το περιμέναμε δηλαδή),αλλά το gameplay παραμένει σε αρκετά καλό επίπεδο.

Το κακό όμως είναι πως στο pc μου σε μερικά σημεία κολλάει (ίσως αν βάλω 1 giga ram ακόμα να στρώσει) και αν αλλάξεις κάτι στις ρυθμίσεις πρέπει να φορτώσει απο την αρχή την μηχανή και το level που είσαι, αλλά ευτυχώς σε βγάζει στο σημείο που ήσουν πριν.

Σε επόμενο ποστ θα σας πω πως είναι και το multiplayer κομμάτι του παιχνιδιού.
 
akmakas είπε:
What!!!!!!!!!!?????:animeek:Μαφία2?? Μπα πλάκα κάνεις!!!!!!
πηγαινε στο actiontrip και κατεβασε το βιντεακι

θα παθεις πλακα απο τα γραφικα

τωρα σκαει μυτη...αντε το πολυ μεχρι τον ιανουαριο να βγει
 
το εχει κανεις τελιεωσει το call of duty?

εχω κολλησει στην πιστα οπου εισαι σε εναν υπογειο ρωσικο σταθμο(day 3)και που ανοιγει μια πορτα σιγα σιγα...για να μπεις να σταματησεις τους πυραυλους

πως θα ανοιξεις τις πορτες για να τους καταστρεψεις?

πηγα στην υπογεια καταπακτη, αλλα δεν εχει περασμα εκει...και μου δειχνει σε εκεινο το σημειο οτι ειμαι 1,5 μετρο απο τους πυραυλους!!!!
 
Λοιπόν..

Έπαιξα multiplayer χτες βράδυ και έχω μείνει άφωνος!

Μέχρι τώρα νόμιζα πως το counter strike έχει το καλύτερο multi, αλλά μετά την χτεσινή εμπειρία αναθεώρησα τις απόψεις μου!

Ειδικά αυτό το leveling system είναι πολύ έξυπνο και προσθέτει πόντους στο playabilty του τίτλου. το μόνο ψεγάδι είναι που οι servers δεν έχουν "στρώσει" ακόμα και υπάρχουν μερικά προβληματάκια ακόμα.

Επίσης, να σας πω πως όλα αυτά τα είδα με το original dvd.

Με άλλο τρόπο θα πρέπει να συμβιβαστείτε με υποδεέστερους servers αμφιβόλου αξιοπιστίας..
 
theoritikos έγραψε:

Με άλλο τρόπο θα πρέπει να συμβιβαστείτε με υποδεέστερους servers αμφιβόλου αξιοπιστίας..
Για αρχή,μου κάνει... :D
 
giorgos_1 είπε:
το εχει κανεις τελιεωσει το call of duty?εχω κολλησει στην πιστα οπου εισαι σε εναν υπογειο ρωσικο σταθμο(day 3)και που ανοιγει μια πορτα σιγα σιγα...για να μπεις να σταματησεις τους πυραυλους

πως θα ανοιξεις τις πορτες για να τους καταστρεψεις?

πηγα στην υπογεια καταπακτη, αλλα δεν εχει περασμα εκει...και μου δειχνει σε εκεινο το σημειο οτι ειμαι 1,5 μετρο απο τους πυραυλους!!!!
εαν κανεις το φτασει μεχρι εδω...ας μου πει πως μπαινουμε στην αιθουσα με τους πυραυλους
 
@theoritikos

Welcome to the club. Το multiplayer ειναι απίστευτο :thumbup:

@giorgos_1

Γράφε τις ερωτήσεις - spoilers με λευκά γράμματα please (όπως και όσοι απαντήσετε). Κάποιοι δεν έχουμε τελειώσει το παιχνίδι ;)
 
Τετοιο Multiplayer σαν το Halo3 και το Call of Duty 4 δεν εχω ξαναπαιξει.

Μονο που το πρωτο ειναι επιστημη και θελει να επενδυσεις χρονο ενω το δευτερο ειναι πιο "ευπεπτο" και πορωτικο!

Τα ματια μου ειναι αυγα αφου επαιζα μεχρι τις 2:30...

Εχω αρχισει να παιρνω απουσιες απο τους "360 υποπτους".Προσοχη διοτι παιζει αποβολη-κηδεμονας
 
Εγώ το είχα πει..

Το cod4 είναι παιχνιδάρα...

Μάχες επικές θα γίνονται πλέον στους servers!!!
 
keeper7k

οταν φτασεις στο ACT ΙΙΙ εκει που η πορτα ανοιγει σιγα σιγα...και οπου θα πρεπει να βρεις μια πορτα η να ανοιξεις μια τρυπα για να μπεις στην αιθουσα με τους πυραυλους....πες μου πως μπηκες στους πυραυλους
 
thanks θα το δω

αλλα ξερεις που ειναι το παλαβο? οταν σκοτωνονται ολοι οι στατιωτες...οι δικοι μου κρυβονται και μενουν ακινητοι!!!!!!!!!!!!!

οποτε μαλλον bug εχει

keeper7k είπε:
OK Γιώργη ;)
... απλα μάλλον θα αργήσω λίγο, γιατί έχω λιώσει στο multiplayer :D

P.S. Εδώ κοίταξες;
αυτο εδω το ρημαδι......εαν τα καταφερει καποιος να μου πει που μπαινουν τα C4

Wait for the slow door to open and start shooting the guys on the other side


before it's all the way. Toss in a flash after you clear a bit out and then



run in and to the room on the right. From here, clear the place out and then



enter the hall leading west.


 


At the wall, plant and blow the C4 when told, then inside with ya.





εχω βαλει παντου C4 μεσα στο tunnel αλλα δεν καταστρεφεται κανενας τοιχος :confused: :confused:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα