Έρχεται το Gran Tourismo 5!!!!

ΗΡΘΕ!!!!!!!!!

Σήμερα μου ήρθε το Gran Turismo 5 Collectors Edition.

Μόλις το παρέλαβα και σας στέλνω τις πρώτες φωτογραφίες....

Φιλάκια... Gran Fistiks 5!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Ωραίος!

Πες μας εντυπώσεις.....
 
Αυτή τη στιγμή το παιχνίδι μεταφέρεται στον σκληρό δίσκο (8 GB).

Θελει αλλα 30 λεπτά για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

Μέσα στο πακέτο υπάρχει ενα βιβλίο με πολύ χρήσιμες πληροφορίες οπως η ιστορία των αυτοκινήτων και τεχνικές οδήγησης.

Επισης μεσα στο πακέτο υπάρχουν 5 card-postal με φωτογραφίες απο σπόρ και κλασσικά αυτοκίνητα.

Εκτώς πακέτου βρήκα και μια κάρτα απο το PlayStation Network με ενα κώδικό για να κατεβάσω on-line κάποια σπέσιαλ αυτοκίνητα. Αυτή η προσφορά ειναι επειδή είχα κάνει προ-παραγγελία.

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση θα γράψω εντυπώσεις απο το παιχνίδι.
 
Αντε περιμενουμε review!

Μεχρι τοτε, δειτε actual gameplay φρεσκο απο Gamespot

χμμμμ
 
30 λεπτά ! Δεν ξέρω από PS3 γι'αυτό ρωτάω : παίρνει τόση ώρα για να εγκατασταθεί ένα παιχνίδι ;
 
Ο χρονος εγκαταστασης ειναι 40 λεπτα. Οκ εισαι.
 
Παλι μμμμ ,τι ελεγε τιποτα το λινκ;

Τιποτα κακο και δισταζεις να μας το πεις.
 
Άστον να λέει. Δεν ξέρει τι χάνει! ;)

Χα χα χα, θα ήθελα να ήξερα τι θα έλεγε αν έγραφε πάνω το κουτί "X-box live" :p :p !!!!!!
 
Ρε ουστ! :)

Παντως απο οτι διαβαζω το Forza3 παραμενει το μονο Racing game με καρφωτα 60fps χωρις tearing και με την καλυτερη ηχητικη αποδοση των κινητηρων.

Διαβαζω επισης (για να ριξω και αλλη κηροζινη στη φωτια :p ) οτι ΟΛΑ τα standard μοντελα ειναι απο το PS2 και οτι μονο τα premium ειναι φρεσκα, οτι οι "οποιες" ζημιες δεν ξεκλειδωνουν απο την αρχη (!!),
 
Σας.απαντω απο το μετρο. Μολις το πηρα. Γεια σας. Καλο καλοκαιρι.
 
pooky(1) είπε:
Σας.απαντω απο το μετρο. Μολις το πηρα. Γεια σας. Καλο καλοκαιρι.
Με γειά και καλόπαιχτο. Όποτε βγεις απο το μποντρούμι όπως παίζεις, πες μας τη γνώμη σου!!

Και για μένα must buy είναι αλλα θα το αναβάλω προς το παρόν!!
 
Πρώτες εντυπώσεις:

Περίμενα περσσότερα.... απο ενα παιχνίδι που πήρε 5 χρόνια, 60 εκ. δολλάρια και απειρες καθηστερήσεις για να δημιουργηθεί.

Δεν είναι ασχημο παιχνίδι... και αξίζει τα λεφτά του... ΑΛΛΑ απο τα 1000 αυτοκίνητα τα περσσότερα δεν εχουν τα γραφικά που περίμενα.

Πχ. χτες δοκίμαζα το Peugeot 106 Rallye το οποιο οχι μονο δεν είχε εσωτερική καμερα, μπορόυσα να διακρίνω πριονισμένα γραφικά στο εμπρός φανάρι.

Οσο για το "damage"... αυτο είναι μεγάλο παραμύθι.

Σήμερα δοκίμασα την BMW M3 Chromeline (δώρο στο Collectors edition pack) που ειναι premium. Υστερα απο 10 στούκες στα 150 χλμ/ω αρχισα να διακρίνω καποια παραμόρφοση στο καπώ η οποία δεν είταν και πολύ φυσική.

Τέλος πάντων... το Gran Tursmo 5 είναι ενα ώραίο παχνίδι... το οποίο η εταιρεία κατασκευής διαστρευλωσε λίγο την αλήθεια με σκοπό να δημιουργήσει εντυπώσεις που αποσκοπούν σε μεγαλύτερες πωλήσεις.
 
Κάνει εγκατάσταση και έχω λίγο χρόνο να μαζέψω τα κουτάκια από τις μπύρες και τις πίτσες από εχτές το βράδυ.

Ε, Fistikis στο Forza, έκανες μετωπική με 320 χαω και μετά συνέχιζες. Τι να λέει!!!!

Πήρα την κανονική έκδοση, ακύρωσα την collector's και παρήγγειλα την ακριβή των 190 ευρώ που θα μείνει για τη συλλογή, μια και το δισκάκι αναμένεται να λιώσει.

Είδα και τιμονιέρες. Ωραία φάση, θα ήθελα να μου πείτε εσείς πια χρησιμοποιείτε. Έχω μείνει πολύ πίσω από τη microsoft που είχα τελευταία....!!!!!!!!!!!!!
 
George εισαι λαθος. Ολα τα review μιλανε για παιδικο damage system σε σεση με το Forza3 και το Shift.
 
George εισαι λαθος. Ολα τα review μιλανε για παιδικο damage system σε σεση με το Forza3 και το Shift.
Εσυ τι εχεις να πεις μας ενδιαφερει - δεν σε διαβαζω για να μαθαινω τι λενε τα reviews.
 
Και εγώ απο reviews που διάβασα, έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Π.χ. για τα αυτοκίνητα, λέει ότι έχουν προσεχθεί πολύ γύρω στα 200 απο αυτά ενω τα υπόλοιπα αποτελούν κατάλοιπα επεξεργασίας των μοντέλων του GT4. Επίσης και το damage σύστημα λένε ότι είναι αρκετά απλοϊκό.

Περιμένω, όμως σχόλια απο όσους το έχουν παίξει πραγματικά!!

Απο την άλλη αποτελεί πιστεύω ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε ps3. Όσο Για τους xbox360 fans, ας περιμένουν το Forza (Kiecttoride) Motorsport 4.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το video του Gamespot σου δίνεται η αίσθηση ότι είναι το GT4 με καλύτερα γραφικά. Θα περιμένω να το δώ απο κοντά και με cockpit view για να βγάλω συμπέρασμα.
 
Πίσω
Μπλουζα